اخبار حوادث - جستجو برای یافتن والدین اصلی کودک آغاز شده است
9 سال نگهداری غیرقانونی از نوزاد سرراهی

مردی که پس از پیدا کردن نوزادی در خیابان، 9 سال از او مخفیانه نگهداری کرده بود، از سوی پلیس دستگیر و جستجو برای یافتن والدین واقعی کودک آغاز شده است.

چند روز پیش مردی در تماس با پلیس شهرستان فراهان استان مرکزی مدعی شد، در یکی از روستاهای این شهر زوجی از پسر 9 ساله ای مراقبت می کنند که فرزند آنها نیست.

همین تماس با پلیس کافی بود تا آنها برای بررسی صحت موضوع عازم روستا شوند. زوج جوان مدعی شدند این تماس دروغ بوده و پسر 9 ساله فرزند خودشان است.

ماموران در تحقیقات محلی متوجه شدند پسر 9 ساله شناسنامه ندارد و به مدرسه نمی رود. بنابراین در این رابطه به تحقیق از والدین وی پرداختند که آنها مدعی شدند شناسنامه او را گم کرده اند و به دلیل فقر مالی تاکنون نتوانسته اند فرزندشان را به مدرسه بفرستند. از سوی دیگر استعلام از سازمان ثبت احوال نشان داد، ادعای این زوج صحت ندارد و شناسنامه ای برای کودک نگرفته اند.

مرد جوان که راز خود را فاش شده می دید، لب به اعتراف گشود و گفت: اوایل سال 84 برای خرید از شهرمان به تهران رفته بودم. زمان بازگشت، در یکی از محله های جنوبی شهر جعبه ای را دیدم که نوزادی در داخل آن بود. با جستجو در اطرافم والدین او را پیدا نکردم. دلم نیامد نوزاد را به همان حال رها کنم، بنابراین او را به روستایمان آوردم و با توجه به این که فرزندی نداشتیم، تصمیم گرفتیم از او مراقبت کنیم.

وی افزود: از ترس این که ماجرا فاش نشود، برای او شناسنامه نگرفتیم و او را به مدرسه نفرستادیم. قرار بود این ماجرا مثل یک راز بین من و همسرم بماند وزمانی که او بزرگ شد موضوع را به او بگوییم، حالا هم درخواست داریم او را از ما جدا نکنید.

سرهنگ صفرعلی روشنایی، فرمانده انتظامی شهرستان فراهان در این باره به جام جم گفت: برای مرد میانسال که از کودک 9 ساله غیر قانونی نگهداری می کرده، قرار قانونی صادر شده و تحقیقات تکمیلی از وی در حالی ادامه دارد که با دستور قضایی جست و جوی پلیس برای یافتن والدین واقعی این کودک آغاز شده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان مرکزی درباره این پرونده به جام جم گفت: از روز پنجشنبه گذشته از ماجرای نگهداری غیرقانونی پسر 9 ساله ای در یکی از روستاهای شهرستان فراهان مطلع شدیم، اما هنوز این کودک با دستور قضایی تحویل اداره بهزیستی نشده است. بنابراین به محض این که هماهنگی لازم برای انتقال وی به بهزیستی صادر شد او تحت سرپرستی این سازمان قرار می گیرد و تحقیقات برای یافتن والدین واقعی اش و تحویل دادن کودک به آنها انجام خواهد گرفت.

آذردخت همتا افزود: در این گونه پرونده ها بیشترین لطمه را کودکانی می خورند که از هویت واقعی خود آگاهی ندارند. چون آنها با اخلاق و رفتار خانواده جدید وابسته شده اند و شخصیتشان شکل گرفته است. همچنین یک ارتباط عاطفی میان این کودکان و والدینی که آنها را بزرگ کرده اند، شکل گرفته است. همین موضوع باعث می شود زمانی که کودک از واقعیت ماجرا آگاهی پیدا کند و بداند در خانه ای بزرگ شده که والدین آن واقعی نیستند دچار سرخوردگی می شود. گاه دیده می شود تا پایان عمر این گونه کودکان نمی توانند با این واقعیت کنار بیایند که چرا هویت و گذشته شان ازآنها پنهان نگه داشته شده است. همچنین باعث می شود خود خانواده ها نیز دچار بحران عاطفی شوند.

وی یادآور شد: زوج هایی که نمی توانند صاحب فرزندی شوند باید با حضور در مراکز بهزیستی و تشکیل پرونده برای دریافت فرزند اقدام و نباید به طور غیرقانونی اقدام کنند و با یافتن فرزندی بدون این که موضوع را به پلیس، مراجع قضایی یا اداره بهزیستی اطلاع دهند، به سرپرستی و نگهداری کودک اقدام کنند چون این گونه تخلفات جرم تلقی شده و مراجع قضایی با آنها برخورد خواهند کرد و نگهداری کودک از آنها سلب می شود.

 

اخبار حوادث - جام جمتاريخ : | | نویسنده : zakerin313 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.