مقامات کره جنوبی از اعمال تحریم هایی شبیه به تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران نگران هستند .

به گزارش عصر ایران خبرگزاری رسمی کره جنوبی " یونهاپ " در گزارشی در این باره می نویسد : مقامات کره جنوبی نگران سرنوشت فعالیت های تجاری شرکت هایشان در ایران در صورت اعمال تحریم های مضاعف علیه این کشور هستند .

بنا بر این گزارش در سفر هفته جاری " رابرت آینهورن " معاون امور خلع سلاح وزارت امور خارجه آمریکا به سئول ، این مقام آمریکایی از مقامات کره ای  خواسته است تا تحریم هایی مشابه تحریم های یکجانه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران به مورد اجرا بگذارند .

ایران بزرگ ترین شریک تجاری کره جنوبی در خاورمیانه محسوب می شود و در سال  2009 حجم تجارت دو کشور بیش از 10 میلیارد دلار بوده است که از این رقم 4 میلیارد دلار صادرات کره جنوبی به ایران و 6 میلیارد دلار صادرات ایران به کره بوده که بخش عمده آن را نفت و گاز تشکیل می دهد .

بر اساس گزارش مقامات کره ای ، صادرات این کشور به ایران در دوره 5 ماهه اول سال جاری میلادی ( ژانویه تا می 2010) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 50 درصدی داشته است .   

از سوی دیگر خبرگزاری یونهاپ می نویسد که نگرانی دیگر مقامات کره ای از پیوستن به تحریم های شدید و یکجانبه علیه ایران این است که این کار می تواند بر روابط اقتصادی سئول با دیگر کشورهای خاورمیانه نیز تاثیرات منفی داشته باشد .

" هی جونگ " یک تحلیلگر اقتصادی در موسسه هیوندای در سئول درباره نگرانی این کشور از پیوستن به تحریم های ایران می گوید : " اگر ما در شرایطی که صادراتمان به کشورهای خاورمیانه در شیب صعودی خود قرار دارد به این تحریم ها بپیوندیم ، این کار فی نفسه می تواند خللی در وضعیت کنونی ما در تجارت با خاورمیانه ایجاد کند .

وی می افزاید : به ویژه آنکه اگر پیوستن به این تحریم ها به جو احساسات ضد کره ای در ایران و خاورمیانه دامن بزند ، شرکت های حاضر ما در منطقه خاورمیانه در شرایط سختی قرار می گیرند .

مقام آگاه کره ای در وزارت خارجه این کشور به خبرگزاری یونهاپ می گوید : " وقتی ما در سال 2004 در شورای حکام به قطعنامه ضد ایرانی رای دادیم ، ایران   در آن سال جلوی صادرات کالاهای ما به بازارش را گرفت ."

این مقام کره ای می افزاید : " ما به قطعنامه جدید تحریمی ایران (1929) ملتزم هستیم و در عین حال به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران نیز نظر داریم ، اما در حال بررسی این موضوع هستیم که پیوستن به تحریم های آمریکا و اروپا علیه ایران چه تاثیری در وضعیت شرکت های تجاری ما در این کشور و در کل خاورمیانه خواهد داشت .

وی می افزاید : "   ما شریک دغدغه های آمریکا در موضوع عدم اشاعه سلاح های هسته ای هستیم و در همکاری نزدیکی با آمریکا هستیم تا مطمئن شویم که معاملات عادی تجاری ما با ایران کاملا از موضوع فعالیت های هسته ای ایران به دور باشد .
تاريخ : | | نویسنده : zakerin313 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.