باران: به دنبال جوسازی‌ها و دروغ پراکنی‌های روزهای اخیر علیه بنیاد باران، این بنیاد غیردولتی در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را جهت آگاهی مردم شریف ایران منتشر کرد.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

به نام خدا

به دنبال جوسازی‌ها و دروغ پراکنی‌های روزهای اخیر علیه بنیاد باران، این بنیاد توضیحات زیر را جهت آگاهی مردم شریف ایران منتشر می‌نماید:

الف - برخلاف ادعاهای خلاف واقع مطرح شده در برخی رسانه‌ها، بنیاد باران به عنوان یک سازمان غیردولتی دارای مجوز لازم از وزارت کشور بوده و پروانه فعالیت آن به تاریخ 9/5/1384 و به شماره 58791/8/1 به امضا وزیر کشور وقت رسیده است.

ب - به استناد پروانه فعالیت صادره اساسنامه بنیاد باران در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات، به ثبت رسیده و در روزنامه رسمی کشور به چاپ رسیده است. همه تغییرات بعدی در هیأت مدیره و سایر تغییرات مهم هم نیز در روزنامه رسمی به چاپ می‌رسد.

ج - به استناد بندهای مختلف اساسنامه وظایف بنیاد باران به عنوان کانونی برای تدوین و استفاده از تجارب مدیران دولت‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران و با هدف تلاش در مسیر اعتلای کشور به صورت عمده در حوزه‌های فرهنگی -اجتماعی -اقتصادی - آموزشی تعریف می‌شود. در طی 5سال گذشته نیز این بنیاد در جلسات ماهانه به همین وظایف پرداخته و مباحث تخصصی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دستور کار عمده جلسات بنیاد را تشکیل می داده است. افزون بر این با وجود اینکه این جلسات مخصوص اعضای بنیاد باران بوده لیکن به فاصله چند روز بعد از هر جلسه مشروح مباحث جهت استفاده عموم به خصوص دست‌اندرکاران امور اجرایی کشور در سایت بنیاد باران درج شده و در جراید مختلف چاپ است.این سوابق عمدتا در سایت بنیاد باران موجود و گواه روشنی است برغیر سیاسی بودن جلسات و فعالیت‌های این بنیاد.

نگاهی به ترکیب هیأت مدیره بنیاد در دوره‌های مختلف از جمله دوره جاری نیز گواه همین خصوصیت بنیاد باران است.

د - منابع مالی بنیاد باران صرفا از طریق حق عضویت سالیانه اعضا و کمک‌های موردی علاقه‌مندان این نهاد فرهنگی غیردولتی تامین می‌شود. دفاتر بنیاد نیز طبق قانون همه‌ساله در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی قرار گرفته و صورت‌های مالی بنیاد باران نیز طبق قانون تجارت تهیه و به تصویب مراجع قانونی می‌رسد. در همین رابطه هر نوع استفاده از امکانات و بودجه های دولتی در گذشته و حال به شدت تکذیب می‌شود و تسهیلاتی از قبیل استفاده از خدمات کارکنان دولت نیز ازسنخ همان دروغ هایی است که مع الاسف این روزها متاع بی‌بهای برخی مجریان گشته است. اسناد بودجه و منابع دولتی همگی در سازمان‌های دولتی ذیربط موجود است. از این رو بنیاد باران از مدعیان می خواهد چنانچه سندی دال بر کمترین استفاده این بنیاد از امکانات دولتی در گذشته و حال در اختیار دارند از انتشار آن دریغ نفرمایند تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد.

ه - ریاست عالیه بنیاد باران با شخصیت عالیقدر، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای سید محمد خاتمی است. جناب آقای خاتمی به عنوان رییس‌جمهور دو دوره پرافتخار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و به عنوان شخصیتی سیاسی - علمی و بین‌المللی درای ابعاد شخصیتی و کارکردی گوناگونی است. او هم شخصیتی سیاسی است و هم شخصیتی فرهنگی. به عنوان شخصیت سیاسی و از جمله در مقام دبیر کل مجمع روحانیون مبارز مواضع سیاسی اتخاذ می‌کنند، لیکن از آنجایی که ایشان، خود قائل به تفکیک حوزه ها و کارکردها هستند در بنیاد باران تنها بر جنبه‌های علمی - فرهنگی و اجتماعی تاکید دارند و ضمن ایفای نقش فرهنگی و اجتماعی بر عدم ورود بنیاد به حوزه های سیاسی نظارت می‌نمایند.

بنیاد باران


تاريخ : | | نویسنده : zakerin313 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.